Úrslit hjá U18 á Føroyaleikunum

09. juli 2021
  • Dreingir U18 -46 kg.: 1. Silas Penninga, Lyngby Judoklub, 2. Martin Berg Jacobsen, Klaksvíkar Judofelag (hann er tíverri ikki við á myndini) | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir U18 -55 kg.: 1. Hector Conrad, Aarhus Judo Klub, 2. Lucas Penninga, Lyngby Judoklub, 3. Markus Hovgaard, Havnar Judofelag NIHON, 3. Marcus Lange, Aarhus Judo Klub | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir U18 -60 kg.: 1. William Bodhi Mørck, Brønshøj Judo Klub, 2. Oliver Due Nørskov, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub, 3 Malte Rasmussen, Amager Judo Skole, 3. Marcus Penninga, Lyngby Judoklub | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir U18 -66 kg.: 1. Morgan Erreboe, Politiets Idrædsklub, 2. Aksel Birlund, Amager Judo Skole, 3. Altay Er, Brønshøj Judo Klub, 3. Julius Victor Rosenberg, Politiets Idrætsklub | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir U18 -73 kg.: 1. Torkil Holm, Suðuroyar Judo, 2. Sigfús Freyr Gilsson, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub, 3. Rókur í Smiðjuni, Suðuroyar Judo | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir U18 opin bólkur: 1. Aksel Birlund, Amager Judo Skole, 2. Altay Er, Brønshøj Judo Klub, 3. Julius Victor Rosenberg, Politiets Idrætsforening, 3. Malte Rasmussen, Amager Judo Skole | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Gentur U18 -57 kg.: 1. Mai Due Nørskov, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub, 2. Fríða Eiriksdóttir Borgarlíð, Skálafjarðar Judo, 3. Helena Joensen, Klaksvíkar Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Gentur U18 -63 kg.: 1. Emilei B. Dons-Lassen, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub, 2. Josefine Hansen, Vejle Judo Klub | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Gentur U18 opin bólkur: 1. Cassandra Rahbek Ebel, Vejle Judo Klub, 2. Mai Due Nørskov, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub, 3. Emilie Dons-Lassen, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Kvinnur senior opin bólkur: 1. Louise Hansen, Vejle Judoklub, 2. Beatrice Ranzato, Lyngby Judoklub, 3. Silja Johannesen, Sunda Judofelag TORI, 3. Anna Steinberg, Klaksvíkar Judofelag | Mynd: Sofus Debes Johannesen

Á øðrum degi í judokappingini í Føroyaleikunum var tað aldursbólkurin U18, ið var á máttuni.
Korona smittan hevur ávirka onkrar av føroysku leikarunum, ið eru í sóttarhaldi, so kappingin var eitt lítið sindur skerd av hesum.
Judokappingin er skipað soleiðis, at luttakararnir sleppa at luttaka í sínum egna aldursbólki og so einum hægri eisini, so nøkur av U15 leikarunum, sum annars kappaðust í gjár, luttóku eisini í dag í kappingini fyri U18.
Kappingin gekk sera væl, nógvir góðir dystir vóru at síggja, og úrslitini gjørdust:

Gentur U18 -57 kg.:

1 Mai Due Nørskov, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub
2 Fríða Eiriksdóttir Borgarlíð, Skálafjarðar Judo
3 Helena Joensen, Klaksvíkar Judofelag

Gentur U18 -63 kg.:

1 Emilie B. Dons-Lassen, Fredericia Judo og Ju-jusu Klub
2 Josefine Hansen, Vejle Judo Klub

Dreingir U18 -46 kg.:

1 Silas Penninga, Lyngby Judoklub
2 Martin Berg Jacobsen, Klaksvíkar Judofelag

Dreingir U18 -55 kg.:

1 Hector Conrad, Aarhus Judo Klub
2 Lucas Penninga, Lyngbyu Judoklub
3 Markus Hovgaard, Havnar Judofelag NIHON
3 Marcus Lange, Aarhus Judo Klub
5 Josefine Hansen, Vejle Judo Klub
5 Emilie B. Dons Lassen, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub
5 Reinar Garðshamar, Suðuroyar Judo

Dreingir U18 -60 kg.:

1 William Bodhi Mørck, Brønshøj Judo Klub
2 Oliver Due Nørskov, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub
3 Malte Rasmussen, Amager Judo Skole
3 Marcus Penninga, Lyngby Judoklub
5 Reinar Garðshamar, Suðuroyar Judo

Dreingir U18 -66 kg.:

1 Morgan Erreboe, Politiets Idrætsklub
2 Aksel Birlund, Amager Judo Skole
3 Altay Er, Brønshøj Judo Klub
3 Julius Victor Rosenberg, Politiets Idrætsklub
5 Victor Skovby Lund, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub

Dreingir U18 -73 kg.:

1 Torkil Holm, Suðuroyar Judo
2 Sigfús Freyr Gilsson, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub
3 Rókur í Smiðjuni, Suðuroyar Judo

Gentur U18 opin bólkur:

1 Cassandra Rahbek Ebel, Vejle Judo Klub
2 Mai Due Nørskov, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub
3 Emilie Dons-Lassen, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub

Kvinnur Senior opin bólkur:

1 Louise Hansen, Vejle Judoklub
2 Beatrice Ranzato, Lyngby Judoklub
3 Silja Johannesen, Sunda Juofelag TORI
3 Anna Steinberg, Klaksvíkar Judofelag
5 Sanna Djurhuus, Havnar Judofelag NIHON

Dreingir U18 opin bólkur:

1 Aksel Birlund, Amager Judo Skole
2 Altay Er, Brønshøj Judo Klub
3 Julius Victor Rosenberg, Politiets Idrætsforening
3 Malte Rasmussen, Amager Judo Skole
5 Oliver Due Nørskov, Fredericia Judo og Ju-jutsu Klub

Í morgin, leygardagin 10. juli 2021, verður kappast millum tey vaksnu. Innleiðandi umførini byrja kl. 10 og finaluumførini eins og kappingin í opnum bólki vera kl 14.

Úrslit hjá vaksnum á Føroyaleikunum
10.07.2021
Úrslit hjá U18 á Føroyaleikunum
09.07.2021
Úrslit hjá U15 á Føroyaleikunum
08.07.2021
Føroyaleikirnir í judo
07.07.2021
Aðalfundur
23.05.2021