FM-2019 fyri einstaklingar (børn)

07. apríl 2019
  • Dreingir -28 kg. Nr. 3 (uttast til vinstru): Niklas Kruse, Sunda Judofelag, nr. 2 (uttast til høgru): Bogi S. Vang, Havnar Judofelag, nr. 1 (í miðjuni): Oddmar Olsen, Sunda Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Gentur -28 kg. Nr. 3 (uttast til høgru): Naomi Wenningsted, Sunda Judofelag, nr. 2 (uttast til vinstru): Marjun Elisabeth Jansdóttir, Sunda Judofelag, nr. 1 (í miðjuni): Kristina Margretha C. Dahl, Klaksvíkar Judofelag | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir -34 kg. Nr. 3 (uttast til høgru): Martin Djurhuus Hentze, Sandoyar Judofelag, Nr. 3 (næstuttast til høgru): Bjarni Høgnason Tausen, Sunda Judofelag, nr. 2 (uttast til vinstru): Tóroddur Clementsen, Sunda Judofelag, nr. 1 (næstuttast til vinstru): Leon Kristian E. Dam, Havnar Judofelag | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Gentur -34 kg. Nr. 3 (uttast til høgru): Vár Gunnarsdóttir, Sunda Judofelag, nr. 2 (uttast til vinstru): Sofía Fuglø Fagraberg, Klaksvíkar Judofelag, nr. 1 (í miðjuni): Teresa C. Dahl, Klaksvíkar Judofelag | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir +34 kg. Nr. 3 (uttast til høgru): Bragi Bloch Jónasarson, Havnar Judofelag, nr. 2 (uttast til vinstru): Tummas Rógvi Eliasen, Sunda Judofelag, nr. 1 (í miðjuni): Milan Guðjónsson, Klaksvíkar Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Gentur +34 kg. Nr. 2 (til vinstru): Angla Talita Fuglø, Klaksvíkar Judofelag, nr. 1 (til høgru): Áse Lea Ellefsen Næss, Vága Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Gentur U14 -32 kg. Nr. 3 (ikki við á myndini): Vár Gunnarsdóttir, Sunda Judofelag, nr. 2 (uttast til høgru): Herdis Asbjarnardóttir, Sunda Judofelag, nr. 1 (í miðjuni): Vár Madsdóttir, Vága Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir U14 -36 kg.: Nr. 3 (uttast til høgru): Byrgi M. Petersen, Havnar Judofelag, nr. 2 (uttast til vinstru): Kjartan Gray, Havnar Judofelag, nr. 1 (í miðjuni): Martin Elias Berg Jacobsen, Klaksvíkar Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir U14 -42 kg.: Nr. 3 (uttast til høgru): Milan Guðjónsson, Klaksvíkar Judofelag, nr. 2 (uttast til vinstru): Martin Elias Berg Jacobsen, Klaksvíkar Judofelag, nr. 1 (í miðjuni): Brandur Sóleyðarson, Klaksvíkar Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir U14 -48 kg.: Nr. 3 (uttast til høgru): Bergur Simonsen, Sandoyar Judofelag, nr. 2 (uttast til vinstru): Sveinur Asbjarnarson, Sunda Judofelag, nr. 1 (í miðjuni): Aron Berg Arnholdsson, Klaksvíkar Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir U14 -55 kg.: Nr. 3 (uttast til høgru): Laila Latara Johansen, Klaksvíkar Judofelag, nr. 3 (næstuttast til høgru): Bergur Simonsen, Sandoyar Judofelag, nr. 2 (uttast til vinstru): Sveinur Asbjarnarson, Sunda Judofelag, nr. 1 (næstuttast til vinstru): Aron Berg Arnholdsson, Klaksvíkar Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Gentur U14 -55 kg.: Nr. 3 (uttast til høgru): Bjarta Alexandra Joensen, Klaksvíkar Judofelag, nr. 2 (uttast til vinstru): Maria Teresa Vitalis, Klaksvíkar Judofelag, nr. 1 (í miðjuni): Laila Latrara Johansen, Klaksvíkar Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Dreingir U14 +55 kg.: Nr. 3 (uttast til høgru): Pætur Fagraberg, Sunda Judofelag, nr. 2 (uttast til vinstru): Jónatan Falkvard Petersen, Sandoyar Judofelag, nr. 1 (í miðjuni) Nils á Reynatúgvu, Sandoyar Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen
  • Unglingar Nr. 3 (uttast til høgru): Petur Sigurd á Túgvu, Sunda Judofelag, nr. 2 (uttast til vinstru): Bjarni Kyrri Ólavsson, Havnar Judofelag, nr. 1 (í miðjuni): Evald D. Simonsen, Havnar Judofelag. | Mynd: Sofus Debes Johannesen

Kappingin um føroyameistaraheitið fyri børn í judo varð hildið í Ítróttarhøllini í Klaksvík í dag.

Væl av børnum frá flestu judofeløgunum í landinum vóru møtt, og kappingarnar gingu væl.

Stuttligt var at síggja, at eisini nýggju judofeløgini í Vágum og á Sandi, eisini vóru umboðaði millum medaljuvinnararnar.

Úrslitini gjørdust:

Dreingir -28 kg.:

Nr. 1 (Gullvinnari): Oddmar Olsen, Sunda Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Bogi S. Vang, Havnar Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Niklas Kruse, Sunda Judofelag

Gentur -28 kg.:

Nr. 1 (Gullvinnari): Kristina Margretha C. Dahl, Klaksvíkar Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Marjun Elisabeth Jansdóttir, Sunda Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Naomi Wenningsted, Sunda Judofelag.

Dreingir -34 kg.:

nr. 1 (Gullvinnari): Leon Kristian E. Dam, Havnar Judofelag
nr. 2 (Silvurvinnari): Tóroddur Clementsen, Sunda Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Martin Djurhuus Hentze, Sandoyar Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Bjarni Høgnason Tausen, Sunda Judofelag

Gentur -34 kg.:

Nr. 1 (Gullvinnari): Teresa C. Dahl, Klaksvíkar Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Sofía Fuglø Fagraberg, Klaksvíkar Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Vár Gunnarsdóttir, Sunda Judofelag

Dreingir +34 kg.

Nr. 1 (Gullvinnari): Milan Guðjónsson, Klaksvíkar Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Tummas Rógvi Eliasen, Sunda Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Bragi Bloch Jónasarson, Havnar Judofelag

Gentur +34 kg.:

Nr. 1 (Gullvinnari): Áse Lea Ellefsen Næss, Vága Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Angla Talita Fuglø, Klaksvíkar Judofelag

Gentur U14 -32 kg.:

Nr. 1 (Gullvinnari): Vár Madsdóttir, Vága Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Herdis Asbjarnardóttir, Sunda Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Vár Gunnarsdóttir, Sunda Judofelag

Dreingir U14 -36 kg.:

Nr. 1 (Gullvinnari): Martin Elias Berg Jacobsen, Klaksvíkar Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Kjartan Gray, Havnar Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Byrgi M. Petersen, Havnar Judofelag

Dreingir U14 -42 kg.:

nr. 1 (Gullvinnari): Brandur Sóleyðarson, Klaksvíkar Judofelag
nr. 2 (Silvurvinnari): Martin Elias Berg Jacobsen, Klaksvíkar Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Milan Guðjónsson, Klaksvíkar Judofelag

Dreingir U14 -48 kg.:

Nr. 1 (Gullvinnari): Aron Berg Arnholdsson, Klaksvíkar Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Sveinur Asbjarnarson, Sunda Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Bergur Simonsen, Sandoyar Judofelag

Dreingir U14 -55 kg.:

Nr. 1 (Gullvinnari): Aron Berg Arnholdsson, Klaksvíkar Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Sveinur Asbjarnarson, Sunda Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Laila Latara Johansen, Klaksvíkar Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Bergur Simonsen, Sandoyar Judofelag

Gentur U14 -55 kg.:

Nr. 1 (Gullvinnari): Laila Latrara Johansen, Klaksvíkar Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Maria Teresa Vitalis, Klaksvíkar Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Bjarta Alexandra Joensen, Klaksvíkar Judofelag

Dreingir U14 +55 kg.:

Nr. 1 (Gullvinnari) Nils á Reynatúgvu, Sandoyar Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Jónatan Falkvard Petersen, Sandoyar Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Pætur Fagraberg, Sunda Judofelag

Unglingar

Nr. 1 (Gullvinnari): Evald D. Simonsen, Havnar Judofelag
Nr. 2 (Silvurvinnari): Bjarni Kyrri Ólavsson, Havnar Judofelag
Nr. 3 (Bronsuvinnari): Petur Sigurd á Túgvu, Sunda Judofelag

Copenhagen Open 2019
18.04.2019
FM-2019 fyri einstaklingar (børn)
07.04.2019
Klaksvíkar Judofelag heiðrar ÍSF á 80 ára degnum
06.04.2019
Familju judo á Oyrarbakka
06.04.2019
3 gull, 2 silvur og 2 bronsur í danskari kapping
23.03.2019