FM fyri børn 2024

16. mars 2024

Judo Føroyar skipaði í dag fyri FM-kapping fyri børn, har yvir 70 børn kappaðurst um heiðursmerkir.

Samlaðu úrslitini gjørdust:

Havnar Judofelag Nihon: 10 gull, 4 silvur og 6 bronsu

Vága Judofelag: 6 gull, 9 silvur og 4 bronsu

Suðuroyar Judo: 6 gull, 6 silvur og 2 bronsu

Sunda Judofela Tori: 1 gull, 4 silvur og 2 bronsu

Skálafjarðar Judo: 1 gull, 1 silvur og 1 bronsu

Klaksvíkar Judofelag Kocho: 1 gull og 1 silvur

Úrslitini vóru:

Bólkur 1: U10 dreingir B -24 kg.:

1. Benjamin Djurhuus, Suðuroyar Judo
2. Aron í Trøåini, Suðuroyar Judo
3. Vagnur Asbjarnarson, Sunda Judofelag Tori

Bólkur 2: U10 dringir B -27 kg.:

1. Bárður Djurhuus, Suðuroyar Judo
2. Hugo Fuglø á Húsamørk, Klaksvíkar Judofelag Kocho
3. Rókur Jonhardsson Ellefsen, Vága Judofelag

Bólkur 3: U10 dreingir B -30 kg.:

1. Ólavur Johansen, Suðuroyar Judo
2. Peter Old Maltesen, Havnar Judofelag Nihon

Bólkur 4: U10 dreingir A -30 kg.:

1. Dávid Simonsen, Suðuroyar Judo
2. Norðan Kunoy, Havnar Judofelag Nihon
3. Ásmund Heiriksson, Havnar Judofelag Nihon

Bólkur 5: U10 dreingir B -34 kg.:

1. Lukas Soon Rasmussen, Havnar Judofelag Nihon
2. Ejling Peteresen, Suðuroyar Judo
3. Ásmund Heiðriksson, Havnar Judofelag Nihon

Bólkur 6: U10 dreingir B -38 kg.:

1. Emil Ólavsson Abrahamsen, Skálafjarðar Judo
2. William Eli Dam Silverthorn, Vága Judofelag

Bólkur 7: U10 gentur -24 kg.:

1. Maja Ró Nielsen, Havnar Judofelag Nihon
2. Rúna Moss Jónasdóttir, Vága Judofelag

Bólkur 8: U10 gentur -27 kg.:

1. Rannvá Hansen, Vága Judofelag
2. Anita Góðadal, Vága Judofelag
3. Halla Lützen, Havnar Judofelag Nihon
3. Jóna Weihe Marjusardóttir, Vága Judofelag

Bólkur 9: U10 gentur -34 kg.:

1. Sunnvá Thomsen, Suðuroyar Judo
2. Krista Maria Leo Bech, Suðuroyar Judo
3. Marita Markná, Skálafjarðar Judo

Bólkur 10: U12 dreingir B -30 kg.:

1. William Steinkross Guttesen, Vága Judofelag
2. Martin Bjarki Nielsen, Vága Judofelag

Bólkur 11: U12 dreingir B -38 kg.:

1. Halldór Kristian Nielsen, Vága Judofelag
2. Rólant Festirstein, Sunda Judofelag Tori

Bólkur 12: U12 dreingir A -38 kg.:

1. Gunnbjørn Petersen, Havnar Judofelag Nihon
2. Jógvan Jonhardsson, Sunda Judofelag Tori

Bólkur 13: U12 dreingir A -42 kg.:

1. Marius G. Nielsen, Havnar Judofelag Nihon
2. Liam Johannesen, Suðuroyar Judo
3. William Old Maltesen, Havnar Judofelag Nihon

Bólkur 14: U12 dreingir A -46 kg.:

1. Eahgan Sevdal, Klaksvíkar Judofelag Kocho
2. Hanus Hansen, Suðuroyar Judo
3. Jákup Kristoffersen, Havnar Judofelag Nihon

Bólkur 15: U12 gentur -30 kg.:

1. Óluvá Lín við Streym, Havnar Judofelag Nihon
2. Halla á Dunga, Sunda Judofelag Tori
3. Eva Eliasen, Sunda Judofelag Tori

Bólkur 16: U12 gentur -42 kg.:

1. Amanda Steffansdóttir, Havnar Judofelag Nihon
2. Rebekka Sól Fríðheim Kristiansen, Skálafjarðar Judo

Bólkur 17: U15 dreingir B -42 kg.:

1. Samuele Acierno Esbern, Havnar Judofelag Nihon
2. Josva Neilsons, Vága Judofelag

Bólkur 18: U15 dreingir B -50 kg.:

1. Lukas Steinkross Guttesen, Vága Judofelag
2. Ingmar á Mýrini, Vága Judofelag
3. Jónathan Olsen, Havnar Judofelag Nihon

Bólkur 19: U15 dreingir B -55 kg.:

1. Liam Eystsberg, Vága Judofelag
2. Thor Haraldsen, Vága Judofelag

Bólkur 20: U15 gentur -60 kg.:

1. Rebekka Weihe Bjartsdóttir, Vága Judofelag
2. Bjørk Enni, Suðuroyar Judo
3. Elisabeth Vón Leo Bech, Suðuroyar Judo

Bólkur 21: U15 gentur -50 kg.:

1. Fríðbjørg Hansen, Havnar Judofelag Nihon
2. Elisa S. Hansen, Havnar Judofelag Nihon

Bólkur 22: U15 dreingir A -50 kg.:

1. Pætur Krosstein, Havnar Judofelag Nihon
2. Rói Sørenarson, Sunda Judofelag Tori
3. Marius Augustinussen, Suðuroyar Judo

Bólkur 23: U15 dreingir +65 kg.:

1. Erik Stenberg, Suðuroyar Judo
2. Jónas Olsen, Havnar Judofelag Nihon

Bólkur 24: U15 dreingir A -42 kg.:

1. Bogi S. Vang, Havnar Judofelag Nihon
2. Jóhannus Falkvard Joensen, Vága Judofelag
3. Edmund Storm Fjallsbak, Vága Judofelag

Bólkur 25: U15 dreingir A -46 kg.:

1. Ísak í Løðuni, Sunda Judofelag Tori
2. Jóhannus Falkvard Joensen, Vága Judofelag
3. Lukas Páll Wiberg, Vága Judofelag

FM fyri vaksin verður vikuskfitið 5. og 6. apríl 2024.

Aðalfundur
12.04.2024
FM fyri børn 2024
16.03.2024
Jan Günther heiðraður
10.02.2024
Bronsu í RIG
28.01.2024
Fyrsti altjóða judodómari
16.10.2023